The following exams will all take place at the Burman PE Centre. If you do not see your course on the list, please check with your instructor regarding exam arrangements. Evening gym exams will be held in G211.

Wednesday, April 18

Exam Time: 9:00 AM-12:00 PM (Class Period: M-8:00 AM)

  • PSYC 220 taught by John Connors
  • RELL 202 taught by Larry Wilton

Exam Time: 1:30 PM-4:30 PM (Class Period: M-1:15 PM)

  • ACCT 212 taught by Jenipher Chitate
  • BUAD 325 taught by Virginia Irrgang
  • MATH 152 taught by Ewa Rambally
  • MUED 307 taught by Doug Ward
  • PETH 250 taught by Klaus Irrgang
  • PLSC 331 taught by Marc Froese
  • PSYC 420 taught by John Connors

Exam time: 6:00 PM-9:00 PM (Class Period: W-Evening)

  • HIST 252 taught by Patrick Cabel

 

Thursday, April 19

Exam Time: 9:00 AM-12:00 PM (Class Period: T-8:00 AM)

  • BIOL 100 taught by James Ng
  • BIOL 410 taught by Laurence Wong
  • BUAD 442 taught by Virginia Irrgang
  • MATH 162 taught by Ewa Rambally
  • PHIL 326 taught by Tennyson Samraj
  • PSYC 160 taught by Darren George
  • RELB 245 taught by Stephen Reasor

Exam Time: 1:30 PM-4:30 PM (Class Period: T-1:15 PM)

  • ANTH 295 taught by Adam Kis
  • BIOL 235 taught by David Delafield
  • BUAD 320 taught by David Jeffrey
  • BUAD 426 taught by David Jeffrey
  • ECON 102 taught by Louicius Michel
  • ENGL 295 taught by Julie Thompson
  • PSYC 455 taught by Darren George
  • RELL 352 taught by Larry Wilton
  • SOWK 164 taught by Ellison Obisike

Exam Time: 6:00 PM-9:00 PM (Class Period: R-Evening)

  • BHSC 315 taught by Peter Wass

 

Friday, April 20

Exam Time: 9:00 AM-12:00 PM (Class Period: M-9:00 AM)

  • BHSC 496 taught by Darren George
  • BIOL 110 taught by David Delafield
  • BIOL 375 taught by Pekka Maattanen
  • CHEM 102 taught by Peter Otieno
  • PETH 336 taught by Ron Schafer
  • PHYS 112 taught by Jairzinho Ramos-Medina
  • RELT 130 taught by Bruce Boyd

Exam Time: 1:30 PM-4:30 PM (Class Period: M-2:45 PM)

  • BUAD 370 taught by David Jeffrey
  • EDCI 322 taught by Chloe Weir
  • HLED 406 taught by Ellison Obisike
  • PHIL 424 taught by Tennyson Samraj
  • RELL 455 taught by Kevin Burrell
  • SOCI 203 taught by Isaac Darko

 

Monday, April 23

Exam Time: 9:00 AM-12:00 PM (Class Period: M-10:00 AM)

  • BIOL 277 taught by Sandra Acquah
  • BIOL 365 taught by Bruce Buttler
  • BIOL 435 taught by Laurence Wong
  • BUAD 465 taught by Louicius Michel
  • CHEM 112 taught by Peter Otieno
  • HIST 116 taught by Marc Froese
  • MATH 110 taught by Ewa Rambally
  • PSYC 370 taught by John Connors
  • RELG 107 taught by Glen Graham

Exam Time: 1:30 PM-4:30 PM (Class Period: T-2:45 PM)

  • COMM 130 taught by Greg Baldeo
  • ECON 330 taught by Louicius Michel
  • PSYC 270 taught by Ellison Obisike
  • PSYC 475 taught by John Connors
  • RELH 240 taught by Larry Hall
  • RELT 452 taught by Ryan Brousson
  • SCNC 225 taught by Klaus Irrgang
  • SOCI 377 taught by Isaac Darko

Exam time: 6:00 PM-9:00 PM (Class Period: M-Evening)

  • PSYC 375 taught by Peter Wass
  • RELB 323 taught by Ryan Brousson

 

Tuesday, April 24

Exam Time: 9:00 AM-12:00 PM (Class Period: T-9:30 AM)

  • BIOL 318 taught by Noble Donkor
  • BIOL 340 taught by Sandra Acquah
  • BUAD 250 taught by David Jeffrey
  • CHEM 242 taught by Peter Otieno
  • INTL 395 taught by Adam Kis
  • MATH 100 taught by Jairzinho Ramos-Medina
  • PSYC 324 taught by Darren George
  • RELP 230 taught by Bruce Boyd

Exam Time: 1:30 PM-4:30 PM (Class Period: M-4:15 PM)

  • PETH 410 taught by Ron Schafer
  • PHIL 410 taught by Tennyson Samraj
  • SOCI 160 taught by Isaac Darko

Exam time: 6:00 PM-9:00 PM (Class Period: T-Evening)

  • HIST 262 taught by Patrick Cabel

 

Wednesday, April 25

Exam Time: 9:00 AM-12:00 PM (Class Period: M-11:00 AM)

  • BCHM 315 taught by Laurence Wong
  • BIOL 112 taught by Sandra Acquah
  • BIOL 120 taught by Pekka Maattanen
  • BIOL 425 taught by Bruce Buttler
  • EDCI 240 taught by Tony Reeves
  • HLED 401 taught by Klaus Irrgang
  • MATH 240 taught by Ewa Rambally
  • PHYS 212 taught by Jairzinho Ramos-Medina
  • PLSC 206 taught by Marc Froese
  • RELG 240 taught by Bruce Boyd
  • SCNC 104 taught by David Delafield

Exam Time: 1:30 PM-4:30 PM (Class Period: T-4:15 PM)

  • ACCT 425 taught by Jenipher Chitate
  • BUAD 379 taught by David Jeffrey
  • CHEM 100 taught by Peter Otieno
  • COMM 130 taught by Greg Baldeo
  • CPTR 106 taught by Virginia Irrgang
  • EDCI 328 taught by Julia Falla-Wood
  • HLED 206 taught by Klaus Irrgang
  • PHIL 223 taught by Tennyson Samraj
  • PSYC 450 taught by Ellison Obisike
  • RELG 325 taught by Douglas Matacio
Top